Obsah -


Kontaktní telefon: 778 052 852 O nás Mapa stránek

divize-elektro_nobg.png, 8,8kB

Zabezpečovací systémy

Dodáváme zabezpečovací systémy pro rodinné domy i komerční prostory, zajišťujeme servis a pravidelné revize, umíme vyřešit jakékoliv požadavky klientů na ovládání technologií na dálku pomocí internetu nebo GSM mobilu. Specializujeme se na systémy zabezpečení, které jsou integrovatelné do systému domácí automatizace.

Elektronický zabezpečovací systém

Elektronický zabezpečovací systém EZSElektronický zabezpečovací systém (EZS) je jednou z nejrozšířenějších ochran proti vloupání do objektu. Je to skupina navzájem propojených technických prostředků, které jsou schopny velice spolehlivě rozpoznat přítomnost nežádoucí osoby a tuto skutečnost signalizovat několika způsoby dle přání majitele. Tímto způsobem dokáže ochránit majetek, který může mít hodnotu až stonásobně vyšší než je pořizovací cena celého systému. Nesporným přínosem je také fakt, že některé pojišťovny poskytují na takto zabezpečené objekty vysoké slevy na pojištění domácnosti.

Elektronický zabezpečovací systém je dnes jedním ze základních pilířů systému domácí automatizace, na jejíž instalace se naše společnost specializuje.

Pronájem bezdrátové zabezpečovací sestavy

Potřebujete dočasně zabezpečit svou stavbu s nákladným stavebním vybavením? Odjíždíte na delší čas mimo domov a cítíte, že je potřeba dočasně zvýšit úroveň zabezpečení domu či bytu pro větší pocit klidu? Využijte naší nabídky pronájmu sestavy bezdrátového zabezpečení s GSM modulem, s jehož pomocí se ihned dozvíte o narušení zabezpečeného prostoru kdekoliv budete zrovna pobývat. Cena pronájmu je 3 900,-Kč za první měsíc a 1500,-Kč za každý následující měsíc. Podrobné informace o pronájmu ZDE.

LCG znakDodáváme a odborně instalujeme systémy el.zabezpečení SATEL, JABLOTRON, DSC, Honeyell GALAXY a další.

Rozdělení zabezpečovacích systémůDrátový systém EZS

Podle druhu přenosu informace mezi komponenty dělíme zabezpečovací systémy na drátové, bezdrátové a kombinované (hybridní).

Drátové zabezpečovací systémy

Komponenty drátového EZS jsou kabelově propojeny se zabezpečovací ústřednou. Výhodou těchto systémů je nezávislost na nutnosti hlídat stav napájecích baterií v jednotlivých komponentech. Tyto systémy jsou vhodné převážně do novostaveb, kdy instalace kabelů je prováděna již při stavbě.

Bezdrátové zabezpečovací systémyBezdrátový systém

Jsou složeny z komponentů, které nevyžadují žádné propojovací kabely, neboť komunikace mezi nimi je prováděna bezdrátově. Výhodou těchto systému je, že není nutno instalovat propojovací kabely a montáž je tak podstatně levnější. Zde je nutné pamatovat na nutnost pravidelné výměny baterií v jednotlivých prvcích, dle specifikace výrobce.

Hybridní systémy

Jsou kombinací drátových i bezdrátových komponentů. Tyto systémy jsou vhodné např. pro rozšíření stávajícího drátového systému bez nutnosti instalovat dodatečnou kabeláž.

 

Komponenty zabezpečovacího systému:

  • ústředna EZS systému Ústředna - je mozkem a základem celého systému. Vyhodnocuje a zpracovává informace, které přicházejí od jednotlivých částí systému (PIR čidla, detektory rozbití skla, detektory výbušných plynů atd.). Po vyhodnocení přijaté informace rozhodne o spuštění poplachu (sirénou) a upozorní majitele (mobilním telefonem) či pověřené osoby (telefonní linkou na PCO) o narušení objektu.
  • Klávesnice EZSKlávesnice - aktivuje a deaktivuje zabezpečení pomocí klávesnice zadáním několikamístného vstupního kódu, popřípadě přiložením RFID přívěšku. Klávesnice také slouží k veškerému nastavení systému dle přání zákazníka.
  • pir detektor PIR detektor - je schopen velice přesně rozpoznat lidské tělo porovnáním jeho teploty vůči pozadí. Pro různé aplikace se používají PIR snímače s odlišnou charakteristikou, například vhodné pro standardní vnitřní prostory, pro dlouhé úzké chodby nebo snímače imunní vůči menším živočichům. Na trhu jsou rovněž hojně zastoupeny PIR detektory, které jsou schopny střežit i ve venkovním prostředí.
  • snimac rozbiti skla; glass breaker Snímač rozbití skla - pro detekci rozbití skleněné výplně se používají akustické detektory rozbití skla. Tyto snímače jsou umístěny v místnosti, kde jsou skleněné výplně a jsou schopny vysoce přesně detekovat rozbití skla, přičemž kvalitní snímače jsou zcela imunní vůči jiným podobným zvukům a jejich citlivost se dá nastavit.
  • magnetické kontakty EZS Magnetické kontakty - umisťují se na rámy oken, dveří nebo vrat. K 80 % vloupání dojde překonáním vchodových dveří. Proto je ochrana vstupu nejpodstatnější. O indikaci otevření dveří/oken se postará magnetický detektor. Ten upozorní ústřednu, že došlo k otevření dveří/oken a ústředna většinou čeká na odjištění systému. Pokud nedojde k odjištění během nastavené doby, dojde k vyhlášení poplachu narušení objektu.Magnetické detektory a detektory rozbití skla zabezpečují základní plášťovou ochranu objektu.
  • snimac vybusnych plynu Snímač úniku výbušných plynů - pokud se k topení nebo vaření používá plyn, mělo by být samozřejmostí použití detektoru úniku plynu. Nejmodernější typy umožňují detekci všech druhů výbušných plynů a v případě zvýšení koncentrace plynu nad nastavenou bezpečnou mez aktivují zabezpečovací systém. Zároveň lokálně signalizují nebezpečí sirénkou a umožňují též automatické uzavření přívodu plynu v případě nebezpečí.
  • hlasic koure, požární snímačPožární snímač - standardem u systémů EZS je také ochrana objektů před nebezpečím požáru. Ke včasné detekci požáru se používají ionizační, optické nebo tepelné požární snímače. Nejpoužívanější hlásiče jsou ionizační, které velice rychle a spolehlivě detekují zvýšený výskyt kouře v místnosti a vynikají také příznivou cenou. Standardně mají v sobě zabudovanou sirénku, která dokáže v nebezpečí zalarmovat obyvatele.
  • sirenaSiréna - vnitřní interiérové sirény mají vysoký pronikavý zvuk a jejich hlavním cílem je odradit pachatele. Venkovní sirény mají naopak za úkol v případě poplachu přilákat pozornost sousedů nebo kolemjdoucích. K tomu účelu bývá výkonná siréna doplněna intenzivním blikačem. Samozřejmostí je použití vlastního vnitřního akumulátoru, který dovede napájet sirénu v okamžiku, kdy se pachatel pokusí sirénu odpojit od vedení k ústředně nebo přímo odtrhnout ze zdi.
  • Automatické telefonní volače a GSM brány, GSM VT-20 Automatické telefonní volače a GSM brány - aby se informace o poplachu dostala okamžitě k majiteli bytu nebo na pult centralizované ochrany (PCO), používají se komunikátory využívající buď pevné telefonní linky nebo sítě mobilních operátorů. Je-li k dispozici pevná linka, lze využít automatické telefonní volače. Tyto přístroje mohou stát samostatně nebo být i součástí zabezpečovací ústředny. V případě poplachu si automaticky uvolní telefonní linku a začnou vytáčet uživatelem nastavená telefonní čísla a přehrávat na ně hlasovou zprávu, kterou si uživatel sám nahrál do paměti. Chcete-li zvýšit bezpečnost přenosu informace o poplachu nebo není-li v místě instalace EZS přivedena telefonní linka, je možné využít GSM brány pro přenos hlasové nebo textové poplachové informace sítí GSM. Největší jistotu pak poskytuje GPRS připojení na pult centralizované ochrany. Zde je spojení s objektem prakticky nepřetržitě monitorováno a v případě poplachu je zajištěn zásah profesionálů přímo v místě instalace.

Chcete se dozvědět víc?
Volejte na  778 052 852 nebo nás kontaktujte formulářem níže


Kontaktní formulář


Kontaktní formulář


Žádné pole není povinné vyplnit. I pouhým zadáním telefonního čísla Vás budeme obratem kontaktovat.


Menu

Novinky na webu
Všechny novinky >

Vybrané realizace

Zanzibar – luxusní hotelový rezort

K realizovaným zahraničním projektům právě přidáváme významnou zakázku, a to na ostrově...

Více >

-

Maledivy – hasicí systém

Hotelový komplex na maledivském atolu Velaa si vybral naši společnost již potřetí ke...

Více >

-

Loxone domů i do továrny

Známý český výrobce potravinových výrobků z Pardubického kraje byl osloven naší širokou...

Více >

-

Kamerový systém Voznice

V loňském roce jsme realizovali v hotelu Voznice rekonstrukci elektroinstalace a přístupový...

Více >

-

Kamerový systém stadion Sparta

Byli jsme přizváni ke spolupráci pro doplnění stávajícího kamerového systému Panomera od...

Více >

-

Loxone v chuchelské vile

Vila v pražské Chuchli byla pod elektroinstalační dikcí jiného dodavatele elektroinstalací,...

Více >

-

Loxone v Roztokách u Prahy

Objednávka naší společnosti na elektroinstalační práce v rodinném domě v Roztokách u Prahy...

Více >

-

Česká pojišťovna – nový datový sál

Renovace datového sálu společnosti Česká pojišťovna na Praze 4 proběhla za účasti také...

Více >

-

Loxone automatizace u Jičína

Poblíž Jičína, "města pohádky", vyrostl další rodinný dům, plně automatizovaný...

Více >

-

Spolupráce s NETWIN u výrobce komínových systémů

Společnost Schiedel, s.r.o. je vedoucí firmou v oboru spalinových cest a komínových...

Více >

-

Více realizací ZDEObsah -