Obsah -


Kontaktní telefon: 778 052 852 O nás Mapa stránek

divize-elektro_nobg.png, 8,8kB

Datové sítě

Realizujeme návrhy, instalace, upgrade i servis datových sítí. Nabízíme profesionální instalace systémů strukturované kabeláže cat 5e až 7 včetně certifikačního měření. Provádíme instalace, zafukování a svařování optických kabelů a zajišťujeme havarijní servis optických tras. Zaměřujeme se na instalaci datových sítí s ohledem na integraci koncových zařízení do systému domácí automatizace.

Optické datové sítě

Vývoj informačních technologií neustále zvyšuje nároky na rychlost, kvalitu, bezpečnost a delší vzdálenosti přenosu dat. S přihlédnutím k těmto požadavkům a nastupujícímu standardu 10G se v současnosti stává jednoznačně nejvhodnějším řešením využití optických kabelážních systémů. Chcete-li dosahovat vysokých přenosových rychlostí a přitom disponovat dostatečnou kapacitou nejen dnes, ale i v budoucnosti, využijte přenosu dat optickým vláknem "až na stůl". Optická vlákna mají vysokou životnost a jsou nenáchylná k okolnímu elektromagnetickému rušení.

Máme bohaté zkušenosti a nabízíme:

svařování optických kabelů, svářečka Fujikura
 • Zafukování optických vláken do mikrotrubiček
 • Svařování optických vláken automatickou svářečkou FURUKAWA a FUJIKURA.
 • Upgrade stávajících optických sítí, nasazení technologie DWDM.
 • Měření optického útlumu přímou metodou.
 • Měření a analýza optických tras metodou OTDR.
 • Komplexní servis, havarijní servis 24/7.
LCG znakVeškeré výše uvedené služby v oblasti optických datových sítí poskytujeme nejen pro koncové uživatele, ale také formou subdodávek pro další instalační firmy, které nejsou vybaveny potřebnou technologií a zkušenostmi.
       

Zafukování optických vláken a kabelů

Moderní metoda budování optických tras je technologie zafukování optických vláken do předem instalovaných mikrotrubiček. U této metody se využívá minimalizace tření uvnitř HDPE trubky nebo mikrotrubičky pomocí velkého průtoku vzduchu. Zafukovaný kabel je tímto proudem vzduchu unášen a lze tak dosáhnout značné instalované délky v jednom kuse, bez mechanického namáhání kabelu.

Systém gaboNet - mikrotrubičky pro zafukování optických vláken a kabelů

Gabocom, mikrotrubičky pro zafukování optických vláken

Dodáváme a instalujeme systém mikrotrubiček gabocom pro telekomunikační oblast. Výrobcem  je německá společnost gabo Systemtechnik GmbH, která vyrábí mikrotrubičky s obchodním označením speed•pipe®-system pro telekomunikační, optické, metropolitní a přístupové sítě. Mikrotrubičky doplňuje široké portfolio spojovacích prvků a těsnění kompletního systému gaboNet.

Nabízíme jednak v současné době nejčastěji požadované mikrotrubičky pro dodatečné zafouknutí do již položených HDPE chrániček, ale také pokládku zcela nových sítí systémem tlustostěnných minitrubiče-chrániček speed•pipe® ground.

Katalog mikrotrubičkového systému Gabocom speed-pipe

Gabocom, mikrotrubičky pro zafukování optických vláken

 

Technologie zafukování optických kabelů

Technologie zafukování je úzce spojená s nástupem optických prvků do telekomunikačních sítí. Díky "odlehčení" přenosových médií nahradila techniky pokládky a zatahování známé u metalických kabelů. Technologie je společná pro instalaci optických kabelů i pro mikrotrubičky, které se používají pro lepší využití HDPE trubky (chráničky). Před instalací optického kabelu lze jeho průřez rozdělit pomocí mikrotrubiček. Mikrotrubičky se zafukují v různých kombinacích s průměrem 10/8 mm, 7/5,5 mm a 5/3,5 mm. Do každé instalované mikrotrubičky lze následně zavést samostatný optický kabel.

Pro zafukování používáme přístroje švýcarské firmy Plumettaz SA a kompresor Kaeser.

Zafukovačka Plumetop MicroJet

Výhody optických vláken oproti metalickým kabelům:

 • Příznivá cena optických systémů - pokud srovnáme cenu kabelu typu CAT5 a dvouvláknového optického kabelu, vychází optický kabel dvakrát až třikrát dražší. Pokud budeme ale hovořit o stíněných metalických kabelech typu CAT6 a CAT7, bude cena již srovnatelná. Obdobně cena nových typů optických konektorů je již srovnatelná s cenou kvalitní stíněné metalické zásuvky CAT6 RJ-45. Celkové náklady na vybudování optického kabelového systému jsou podobné jako náklady na výstavbu metalické stíněné sítě v kvalitě CAT6 (200MHz).
 • Velká šířka pásma - optické nosné vlny odpovídají frekvencím 1013-1016 Hz z čehož plyne obrovský potenciál přenášených rychlostí - přenosové pásmo je možné v některých případech zvětšovat na již položeném kabelu i dodatečně (nasazením nových technologii).
 • Nízký útlum - přenos na velké vzdálenosti bez nutnosti využití aktivních prvků výrazně snižuje riziko poruch.
 • Odolnost proti elektromagnetické interferenci - u optických vláken neexistují přeslechy a lze je použít i v silně zarušeném elektromagnetickém prostředí. Oproti metalickým lze optické kabely instalovat např. v těsném sousedství silových kabelů pro rozvod elektrické energie, aniž by byly jakkoliv omezeny přenosové nebo bezpečnostní parametry.
 • Bezpečnost přenosu - vzhledem k tomu, že pro přenos informace se nevyužívá elektrických principů, je velmi obtížné, ne-li nemožné optické kabely odposlouchávat. Jakékoliv přerušení kabelu je přitom snadno detekovatelné.
 • Přenos na velké vzdálenosti - nízký útlum a vysoká integrita přeneseného signálu umožňují optickým systémům přenosy na daleko větší vzdálenosti než u metalických vedení.
 • Menší průměr a nižší hmotnost kabelů - menší průměr a hmotnost kabelů dovoluje vyrobit kabel v podstatně větších délkách a projeví se mimo jiné i nižšími nároky na nosnost kabelových tras.
 

Chcete se dozvědět víc?
Volejte na  778 052 852 nebo nás kontaktujte formulářem níže


Kontaktní formulář


Kontaktní formulář


Žádné pole není povinné vyplnit. I pouhým zadáním telefonního čísla Vás budeme obratem kontaktovat.


Menu

Novinky na webu
Všechny novinky >

Vybrané realizace

Spolupráce s NETWIN u výrobce komínových systémů

Společnost Schiedel, s.r.o. je vedoucí firmou v oboru spalinových cest a komínových...

Více >

-

Automatizace FIBARO v luxusní vile

V luxusní vile u Prahy jsme v první fázi nejprve realizovali  úpravu datové kabeláže spolu s...

Více >

-

Elektro-rekonstrukce v Hotelu Voznice

Zastupitelstvo obce Voznice vybralo naši společnost pro elektro-rekonstrukční práce v Hotelu...

Více >

-

Elektroinstalace pro DI Design Interior

Pro společnost DI Design Interior jsme v uplynulých měsících loňského i letošního roku...

Více >

-

Chytrá dřevostavba v Krkonoších

V krkonošské horské obci nad městem Vrchlabí byla postavena malebná moderní dřevostavba a...

Více >

-

Automatizace LOXONE v „plné polní“

Novostavba v Pardubicích, je dnes příkladem komplexního využití domácí automatizace LOXONE....

Více >

-

Systém MaR ve skladu PHM

V průběhu roku 2016 s přesahem do letošního roku 2017, se naše společnost podílela na...

Více >

-

LOXONE dům s vysokým stupněm automatizace

Na rozhraní Krkonoš a Jizerských hor vyrostl architektonicky zajímavý rodinný dům a naše...

Více >

-

Inteligentní dům LOXONE v Brandýse

V dřevostavbě postavené partnerskou společností DřevostavbyBidlo s.r.o., se naše...

Více >

-

Elektroinstalace v dřevostavbách

V oblasti domácí automatizace a silnoproudých i slaboproudých elektroinstalací má naše...

Více >

-

Více realizací ZDEObsah -